Typopiktura

Kategoria:

Typografia

Opis projektu:

Typopiktura do tematu sławne nazwiska. 

\r\n

Projekty zamieszczone na stronie są próbą przedstawienia charakteru twórczości sławnych osób, które swoją działalnością zapisały się na kartach historii.

\r\n

Chciałam w sposób graficzny przedstawić najbardziej rozpoznawalne cechy trzech wybitnych twórców. Rodzaj czcionki napisów oraz grafika mają ze sobą współgrać tworząć spójny obraz.

\r\n

> Piotr Czajkowski: wybitny rosyjski kompozytor - autor jednej z najbardziej rozpoznawalnej kompozycji baletowej na świecie pt. „Jezioro łabędzie\". Tańczące stopy w baletkach mają za zadanie symbolizować ulotność chwili.

\r\n

> Isaac Newton: angielski fizyk, matematyk, astronom, filozof, historyk, badacz Biblii i alchemik. Jednak to jego najważniejsze odkrycie wszechczasów - siła ciążenia zainspirowała mnie do stworzenia przedstawionego obrazu. Spadające jabłko stało się symbolem, który odmienił naukę.

\r\n

> Johann Wolfgang von Goethe: najwybitniejszy niemiecki poeta przełomu XVIII i XIX wieku i jeden z najbardziej znaczących w skali światowej, dramaturg, prozaik, uczony, polityk. Typopiktura obrazuje jego bujną twórczość jako słynnego poety. Nie uważał się za romantyka, mimo iż tworzył w konwencji „burzy i naporu”.

Typopiktura
Typopiktura
Typopiktura