Książka Riese

Kategoria:

Skład i łamanie publikacji - DTP

Opis projektu:

Projekt graficzny okładki wraz z projektem opracowania typograficznego i graficznego publikacji książkowej pt. Riese.

\r\n

Okładka została zaprojektowana z myślą o dalszym zastosowaniu. Miała ona stanowić opakowanie dla pięciu odrębnych rozdziałów książki. Okładka nawiązuje kolorystycznie do treści oraz tematyki książki, jaką jest tajemnica Gór Sowich.

\r\n

Pięć rozdziałów zostało podzielonych na (1.) Wstęp w kolorze czerwonym, (2.) Kompleks Osówka w kolorze zielonym, (3.) Kompleks Włodarz w barwach niebieskich, (4.) Kompleks Książ w kolorze pomarańczowym oraz (5.) Podziemne tajemnice w barwach grafitowych. Poszczególne rozdziały stanowią odrębną część całości i nie koniecznie muszą zostać ze sobą połączone. Konstrukcja opiera się na jednym mocowaniu nitowym i otwiera się za pomocą przesunięcia pojedynczych kartek, podobnie jak wachlarz.

\r\n

Konstrukcja pojedynczego rozdziału nawiązuje do wachlarza, poszczególne strony rozdziału zostały spięte przy pomocy nitu. Czytelnik chcąc przejść do dalszej części rozdziału musi obrócić stronę wokół osi, którą stanowi wspomniany nit. 

\r\n

Książka miała za cel, zachęcić młodszych czytelników do sięgnięcia na półkę po tę publikację. Dzięki swojej różnorodności opracowania graficznego, typograficznego oraz nowoczesnej formie tworzy kreatywną i eksperymentalną rzeczywistość wśród publikacji książkowych. Skład tej książki nie rozgranicza przeszłość od przyszłości, lecz ją łączy.

\r\n

Wymiary: 20x20 cm

Książka Riese
Książka Riese
Książka Riese
Książka Riese
Książka Riese
Książka Riese
Książka Riese